Yazar Bilgileri

Anıl Yügen

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği'ni bitiren ve halen aynı bölümde yüksek lisans yapan Anıl Yügen, web teknolojileri konusunda hizmet veren bir yazılım firmasında çalışmaktadır.

   
   
Puan: 4 / 5

İmleçleri kullanırken; onların yeteneklerini, kendi gereksinimlerimize uygun olarak belirlemek hem doğru sonuçlar elde etmemiz hem de performans açısından çok büyük önem taşımaktadır. İmleçleri kullanırken, doğru türleri kullanmamız, ancak bu türlere çok iyi hakim olmamızla mümkündür. İmleç türlerini; iyi bilmek ve doğru kullanmak, imleçlerle yaptığımız çalışmaların kalitesini ortaya koyacak önemli bir nokta olacaktır.

Devamı
Puan: 4 / 5

İmleçler, SELECT sorguları sonucunda oluşan sonuç kümeleri içinde gezeek tek tek kayıtlara erişebilmemizi ve bu kayıtlar üzerinde işlem yapmamızı sağlayan nesnelerdir. İmleçler bize çok esnek programcılık yapma olanağı sağlamaktadır...

Devamı
Puan: 4 / 5

SQL DMO, MS SQL Server’ın yönetimsel nesne modelini programlarımıza aktarmaya yarayan çok kullanışlı bir modeldir. SQL Server’a yaptırdığımız tüm işlevleri programlanır hale getirmek, SQL DMO ile oldukça kolaydır. Bize düşen DMO’nun nesne modelini çözümlemek ve hayal gücümüzü zorlamaktır.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com