Yazar Bilgileri

Volkan KORKMAZ

1983 yılında İstanbul'da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul'da tamamladım. 2005 yılında Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezun oldum. 2005 yılından beri sektöründe lider ulusal ve uluslararası firmalara .Net Framework ile geliştirilmiş çok sayıda projede yazılım uzmanı, analist, proje yöneticisi, danışman gibi farklı rollerde görev aldım. Bunların yanı sıra firmaların ihtiyaçları doğrultusunda, kurumsal projeler geliştiriyorum. Şu anda Arkas Holding bünyesinde Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak çalışmakta ve birçok projede faal olarak yer almaktayım. Aynı zamanda Yazgeliştir.com ’da Dynamics CRM ve Sharepoint editörüyüm. Yazgeliştir.com ve www.volkankorkmaz.net 'te farklı konularda yayınlanmış 35 ’in üzerinde makalem bulunmaktadır. MCP, MCAD, MCSD.NET, Microsoft Certified Business Management Solutions Specialist, Microsoft Dynamics CRM ve Microsoft Office Sharepoint Server sertifikalarına sahibim. Bildiğim yabancı diller; İngilizce ve Almancadır.

   
   
Puan: 5 / 5

Merhaba Arkadaşlar, Bu makalemizde sizlere Microsoft Dynamics CRM’I kullanan kullanıcıların rollerine göre açılan formlardaki Tab’ların ve Alanların gizlenmesini anlatacağım.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemizde Microsoft Outlook içerisinde yer alan kontak kişilerimizi “Kişi Ekleme Sihirbazı” ile Microsoft Dynamics CRM ortamına ekleyeceğimizi göreceğiz. Bu makale içerisinde basit işlemlerle aktarma işlemini ve aklınıza takılan soruların cevaplarını bulabileceğinizi düşünüyorum

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemizde form üzerinde gösterilen uyarıların custom olarak oluşturulmasını inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: 3 / 5

Selamlar, Bu makalemizde CRM içerisinde kodlama yaparken karşımıza çok çıkan bir kod ihtiyacından bahsedeceğim. Öncelikle senaryomuzu kuralım : kullanıcı varlığın sahibini değiştirmek zorunda bulunuyor. CRM SDK’sı içerisine bakarsanız 2 yerde varlığın sahibini değiştirme kodu bulabilirsiniz ki bunlardan sadece biri çalışmaktadır.

Devamı
Puan: 3 / 5

Selamlar; Aşağıda anlatacaklarımı yapmadan önce mutlaka yedek almanızı öneririm. Bir müşterimizin sunucusunu yeni sunucuya migrate ederken 35-40 dk süren bu database (AsyncOperationBase) temizlik işlemi sonucu DB boyutunu 11 Gb'dan 3,5 Gb'a düşürebildik.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemizde sizlere daha önceden oluşturulmuş bir notun eğer ekli dökümanları varsa onlarla birlikte kopyalanmasını anlatacağım. Bir senaryo üzerinden gidersek daha iyi olacak. Şimdi senaryomuz şöyle olsun : Müşteri adayı olarak tanımladığımız bir kaydımız olsun. Bunun içerisine notlar kısmında ilgili döküman ve resimleri kaydettik. Artık Müşteri Adayımızı, Abone Şahıs’a dönüştüreceğiz. Ancak CRM’in kendi içerisinde şuan için notlar kısmınıda yeni kayda taşıma kısmı yok. O zaman yazacağımız bir plugin içerisine aşağıdaki kodları yerleştirmemiz gerekmektedir.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalemizde Gridview'daki kayıtlarımızı Word, Excel, PDF ve CSV formatlarına nasıl aktaracağımızı öğreneceğiz. ASP.NET ile Word,Excel ve CSV formatlarına 3. parti yazılımlar gerektirmeden kolayca aktarım sağlarken , PDF'e veri aktarımında ise ücretsiz 3. parti bir yazılım olan iTextSharp tool'unu kullanacağız.

Devamı
Puan: 3 / 5

Önceki yazımda ASP.NET MVC uygulamalarda routing yapısına ufak bir giriş yapmıştık.Bu yazıyı okumaya başlamadan önce incelemenizde fayda olacaktır. * ASP.NET MVC - Routing Giriş Artık yavaş yavaş hızlanma zamanı geldi. Bu yazımda ASP.NET MVC uygulamada kendi route yapımızı oluşturmayı ve Standart ayarların olduğu Global.asax dosyasına hakim olup nasıl değiştirebileceğimizi öğreneceğiz. ASP.NET MVC uygulamalarındaki varsayılan route table yapısı çoğu örnekle çok güzel çalışmaktadır. Ama sizin için bu yapı her zaman doğru sonucu vermez ve sizde ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendi route table oluşturmak zorunda kalırsınız.

Devamı
Puan: 3 / 5

Merhaba arkadaşlar bu makalemizle birlikte JQuery konusuna beraberce değineceğiz. Sırasıyla; •JQuery nedir? •Nasıl kullanacağız? •Örneklerle inceleyelim?

Devamı
Puan: 2 / 5

Bu yazımda sizlere ASP.NET MVC uygulamaları için önemli olan ASP.NET Routing konusundan söz edeceğim.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com