Yazar Bilgileri

Volkan Acar

1998 ITÜ Uçak Mühendisliği mezunuyum. 1998 yılından beridir yazılım sektöründe çalışmaktayım. Pera Bilgisayar ve sonrasında VeriPark'ta VB, .NET de başta mobil çözümler olmak üzere birçok B2B ve B2C projesinde yazılım geliştirme uzmanı olarak görev aldım. 2003 yılından Axapta ile tanışmamdan ardından VeriPark bünyesinde ERP ve Axapta projelerinde Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak görev aldım . Halen Nissan Otomotiv A.Ş de Bilgi Sistemleri Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktayım.

   
   
Puan: 3 / 5

Axapta içersinde nesne tabanlı(object oriented) programlama'ya ait en güçlü örnekleri sınıflarda görmekteyiz. Axapta 'da sınıf yazmak ve yönetmek son derece kolaydır. Biz sınıfları birçok uygulamamızda veya yaptığımız geliştirmelerde kullanmaktayız. Axapta'da sınıfları bu kadar çok kullanmamızı sağlayan en güçlü özelliklerinden biri Dialog metodudur. Bu makalede sınıflarda lookup metodunu nasıl kullanacağımızı göreceksiniz.

Devamı
Puan: 2 / 5

VB.net kullanarak Axapta'ya nasıl bağlanacağımızı (Login) olacağımızı ve Axapta Class'larını nasıl kullanacağımızı bir önceki makelemizde görmüştük. Şimdi ise VB.net ile yazdığımız kodların C# şeklide yazılmış şekillerini görelim.

Devamı
Puan: 3 / 5

Bir önceki makalemizde Axapta Business Connector arabirimini ve arabirimde bulunan fonksiyonları tanımıya çalışmıştık. Şimdi VB.Net kullanarak Axapta'ya nasıl bağlanacağımızı (logon), bir Axapta Class'ını nasıl çağıracağımızı ve Axapta'dan bunu nasıl karşılayacağımıza bakalım.

Devamı
Puan: 4 / 5

Axapta Business Connector (COM+ nesnesi) 'e ister Vb ister Vb.net istersek C# kullanarak erişiyor olalım, COM+ nesnesi üzerinden Axapta'ya erişimimizi sağlayacak Axapta Interface (arabirim)'ine ait fonksiyonlardan en çok kullanılanları tanımaya çalışacağız.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Dynamics AX 3.0 da Axapta Business Connector (COM+ nesnesi ) konusunu ele alacağımız seri makalelerimizin biricisi.

Devamı
Puan: 5 / 5

Makalemizde Dynamics AX 3.0 bünyesinde XML belgeleri nasıl okuyacağımıza göz atacağız.

Devamı
Puan: 5 / 5

Dynamic Ax ortamında XML belgesi yaratma ve okuma işlemleri son derece kolaydır.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com