Yazar Bilgileri

Tolga AYKURT

2002 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden derece ile mezun oldu. Arkasından askerlik görevini yaptı (Genel Kurmay Başkanlığı) ve askerliği süresinde Delphi yazılım dili ile yazılım geliştirdi. 2004 yılında askerlik görevini bitirerek Albaraka Türk Katılım Bankası'nda çalışmaya başladı. Mütakiben Alman Hastanesi, Kavrakoğlu Management Institue, Yeditepe Üniversitesi ve Triodor ARGE'de görev yaptı. Kısa süre java deneyimi olmakla birlikte VB.NET ve C#.NET yazılım dillerinde ASP.NET ve mobil kurumsal uygulamalar geliştirdi. Şu anda Strategia Information Technologies'de yazılım mühendisi olarak görev yapmaktadır.

   
   
Puan: 5 / 5

Büyük projelerde sql veritabanı üzerinde yapılan yapısal değişiklikleri farklı lokasyonlarda bütünlüğünü nasıl sağlarız?

Devamı
Puan: 3 / 5

Url gizleme tekniklerinden biri olan RewritePath metodunu inceleyecek ve metodu kullanabilecek seviye de uygulamalı bilgi ediniyor olacağız.

Devamı
Puan: 3 / 5

Önce ki paylaşımlarımda XMLHttp ve XMLHttpRequest ActiveX objelerinden bahsetmiştim. Bu paylaşımım da da AJAX yolundan devam ederek Sys.Net.WebRequest nesnesinden bahsetmek istiyorum.

Devamı
Puan: 5 / 5

Konu ile ilgili bir önce ki makalemi tamamlayıcı nitelikte taşıyan bu yazıda; JSON ile Http Get taleplerini ele alacak, XMLHttp nesnesi yerine XMLHttpRequest nesnesini kullanacak ve taleplerimizin cache'lenmelerinin nasıl önüne geçebileceğimizden bahsediyor olacağız. Aynı zamanda ajax taleplerinin kuyruklanması gerekliliğinden de bahsedeceğiz.

Devamı
Puan: 4 / 5

ASP.NET projeleri geliştirenlerimiz çok iyi bilirler, en büyük sorunlarımızdan birisi postback işlemleri, bu işlemleri yönetmek ve mümkün olduğunca server'a daha az veri göndermek ve daha az veri almaya çalışmaktır. Bu cümleden yola çıkarak sizinle bu konuda biraz daha derine inmek istiyorum.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalede uygulamada bellek kullanımını daha iyi yönetebilmek için Garbage Collector'ı daha etkili nasıl kullanabileceğimizi inceleyeceğiz.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com