Yazar Bilgileri

Emrah USLU

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun olmuştur. Microsoft teknolojilerinde uzmanlaşarak Hedef C# kitabının yazarı ve .NET'in ABC'si kitabının yazar ekibinde olan Emrah Uslu, 3 yıl NETRON BİLİŞİM AKADEMİSİ'nde yazılım ve veritabanı teknolojileri üzerine eğitimenlik ve danışmanlık, 3 yıl Sabah & Atv Bilgi İşlem departmanında yazılım mühendisliği, 1 yıl Microsoft'da iş zekası üzerine teknoloji danışmanlığı yaptıktan sonra şu anda TCM bünyesinde İş Çözümleri Takım Lideri olarak çalışma hayatına devam etmektedir

   
   
Puan: 4 / 5

OLAP kavramı merkezli Business Intelligence (Kurumsal iş zekası) evreninde dolaşarak farklı açılardan bakmaya çalışıyoruz. Bu makalede basit bir özet tablodan yola çıkıp veri ambarına; ordan da analiz servis kübü üzerinden alınan raporlara uzanan yolda yaşananlara şöyle bir göz atıyoruz.

Devamı
Puan: 4 / 5

OLAP (OnLine Analytical Processing), veri analizi ve raporlama ağırlıklı sistemlerin uygulama ve veritabanı altyapısı için kullanılan bir kavramdır. Bu makalede OLAP dünyasına yukarıdan bakarak bu konudaki genel bilgiyi arttımayı hedefliyoruz. Konu başlıkları ise veri analizine neden ihtiyaç duyulur ve temel OLAP konseptleri nelerdir...

Devamı
Puan: 4 / 5

Veri madenciliği yüzlerce iş problemini çözmek için kullanılabilir. Problemin doğasına bağlı olarak bu görevleri gruplamak mümkündür. Bu gruplama makalede Microsoft Sql Server 2005 ile veri madenciliğinden bağımsız olarak ele alınmaktadır. Bunları inceleyerek veri madenciliği ile yapılabilecekler konusunda ufkumuzun açılmasını hedefliyoruz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Veritabanı sistemlerinin gelişmesine paralel olarak artık şirketler çok daha fazla veri topluyor. Bu veritabanları içerisinde yer alan faydalı bilgileri bulmak ise günümüz endüstrisinin ilgi odağı haline geldi. Veri madenciliği, bu bilgi keşfinin anahtar bileşeni olarak kullanılmaktadır. Sunduğu istatistiksel algoritmalar ile büyük miktar veri içerisindeki gizli desenleri ortaya çıkarmak, bunları görsel araçlar ile yorumlamak ve faydalı tahminler yapmak için Microsoft, içinde MS Office Excel ve MS Sql Server'ın bulunduğu zengin bir çözüm yelpazesi sunmaktadır.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalede Microsoft'un yeni sayılabilecek kurumsal performans yönetim uygulaması Performance Point Server 2007'nin 3 ana modülünün teorik detayları bize gelecekteki teknik detaylar için rehber oluyor.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalemizde Microsoft'un kurumsal perfomans yönetim aracı Performance Point Server 2007 konusuna giriş yapıyoruz. İş zekası platformuna yeni bir soluk getiren bu araç ile heyecan verici dashboard'lar tasarlamaya giden yolun haritasını çıkaracağız.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com