Yazar Bilgileri

Işıl Orhanel

Ankara 1981 doğumlu olan Işıl Orhanel Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesinde MBA yapmıştır. .Net Teknolojileri ile ilgilenen Işıl Orhanel şu anda kurumsal projelerde yazılımcı olarak aktif rol almaktadır.

   
   
Puan: 5 / 5

Makale serimde şu ana kadar JavaScript ile Windows 8 Metro Style uygulama geliştirmek için gerekli olan birçok kontrolü inceledik. Bu makalemde ise geri kalan ufak kontrolleri topluca incelemeye çalışacağız. Bu kontroller DatePicker, Rating ve Toggle Switch kontrolleridir. Tüm kontroller için anlatımı ayrı ayrı yaptıktan sonra tek bir örnek içerisinde hepsinin demosunu yapacağız.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemde sizlere Windows 8 Metro Style uygulama geliştirmede FlipView kontrolünün kullanımından bahsedeceğim.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemde sizlere Windows 8 Metro Style uygulama geliştirmede JavaScript yaklaşımını kullandığımızda DataBinding ile çalışmanız gerektiğinde birçok yerde kullanacağınız ListView kontrolünden bahsedeceğim.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemde sizlere Windows 8 Metro Style uygulama geliştirmede JavaScript yaklaşımını kullandığımızda DataBinding işlemini nasıl yapabileceğimizden bahsedeceğim.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemde sizlere Windows 8 Metro Style uygulama geliştirmede Menu kontrolünün nasıl kullanılabileceğinden bahsedeceğim. Menu kontrolü sadece Javascipt ile uygulama geliştirirken kullanabileceğimiz bir kontroldür ve temel olarak PopupMenu ve Popup kontrolleri ile benzerlik göstermektedir. Dolayısıyla bu kontrolün özelliğini XAML tarafında yine Popup kontrolü ile geliştirebiliriz.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemde sizlere Windows 8 Metro Style uygulama geliştirmede Flyout'ların nasıl geliştirilebildiğinden bahsedeceğim.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemde sizlere Windows 8 RT kontrollerinden PopupMenu'den bahsedeceğim. PopupMenu ekranın istediğimiz yerinde popup şeklinde bir menü açmamıza yarayan kontroldür, en yaygın kullanımı context menü olaraktır. PopupMenu nesnesinin ne gibi özellikleri olduğunu inceledikten sonra bu özelliklerin kullanımlarını gerek HTML/JavaScript gerek ise XAML/C# kullanarak yapacağımız örneklerle pekiştireceğiz.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemde sizlere Windows 8 RT kontrollerinden MessageDialog'dan bahsedeceğim. MessageDialog alışılagelmiş masaüstü uygulamalarında sıklıkla kullandığımız MessageBox kontrolünün görevini yapmaktadır diyebiliriz. MessageDialog nesnesinin ne gibi özellikleri olduğunu inceledikten sonra bu özelliklerin kullanımlarını gerek HTML/JavaScript gerek ise XAML/C# kullanarak yapacağımız örneklerle pekiştireceğiz.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemizde Windows MetroStyle uygulamalarda çoğunlukla karşımıza çıkan App Bar kontrolünün kullanımını inceleyeceğiz. Bu kontrolün kullanımını HTML/JavaScript kullanarak inceleyeceğiz ve örnekler yapacağız.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemizde Windows MetroStyle uygulamalarda çoğunlukla karşımıza çıkan App Bar kontrolünün kullanımını inceleyeceğiz. Bu kontrolün kullanımını XAML/C# kullanarak inceleyeceğiz ve örnekler yapacağız.

Devamı
   
   

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com