Yazar Bilgileri

Soner YAŞAR

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. Öğrenimine Ahmet Yesevi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programında devam etmektedir.Çalışma hayatına Netron teknolojide kurumsal,bireysel eğitimler ve Veritabanı Yöneticisi ve Geliştirme Uzmanı olarak rol almıştır. .Net ile geliştirilmiş birçok projede yazılım uzmanı ve proje yöneticisi olarak görev yapmıştır. Sql Server 2005 ile Beta2 versiyonlarından itibaren kurumsal yazılımlar geliştirmektedir.

   
   
Puan: 3 / 5

Bu yazida Visual Source Safe aracini incelemeye ve bir demo yapmaya calisacagiz.Kaynak kontrolu aslina bakarsaniz topluluk halinde calisan gruplarin islerini fazlasiyla kolaylastiran bir arac olmakla birlikte , birlikte calisabilirligin anlamini olusturuyor.

Devamı
Puan: 4 / 5

Sql Server 2005 ile yeni gelen ozelliklerden birisi olan xml veri tipini anlatacagiz.Sql Server 2000 ile birlikte bu ozellik kismen kullanıyordu ama yetenekleri Sql Server 2005 ile daha da gelistirildi.

Devamı
Puan: 3 / 5

Veritabani yonetim sistemi icerisinde veritabanlari yaratmak,queryler yazmak ve güvenlik bunlarin hepsini bir şekilde yönetiyoruz fakat her zaman performans adına bir suclu aramak icinde hazır bekliyoruz.

Devamı
Puan: 3 / 5

Sql Server 2005 için bir veri saklama ortamından daha ziyade yönetim sistemi olarak tanımak ve tanımlamak noktasında dusunursek daha dogru olur.Bu veritabani yönetim sistemi içerisinde de baglı sunucuların(Linked Server) Sql Server üzerinde ki özelliklerine deginecegiz.

Devamı
Puan: 2 / 5

Bu yazimda SQL Server 2005 ile hayatimiza giren performans adina ciddi anlamda katkida bulunan bölümlenmis tablo yapisini inceleyecegiz.

Devamı
Puan: 3 / 5

Bu makalemizde Sql Server 2005 uzerinde Visual Studio arayuzunu kullanarak tamamen C# dili ile bir stored procedure nasil yazilir bunu inceleyecegiz.VS arayuzu ile Sql Server uzerinde bir Sp yazmak icin gercekten gecerli bir nedene ihtiyacimiz bulunmalidir.Normal olarak Sql Server'in programlama dili olan T-Sql ile bircok islemi gerceklestirebiliyoruz o halde neden C# dilini kullanarak bu islemi gerceklestirelim.

Devamı
Puan: 4 / 5

Sql Server 2005 ile yeni gelen ve hayat kurtaran :) özelliklerden biri olan Database SnapShot' i inceleyecegiz.Bu özellik ile veritabanimizin bir read-only kopyasini olusturuyoruz.Aslina bakarsaniz ben bu olayi bir kötümser senaryo ile degerlendirecegim.

Devamı
Puan: 3 / 5

SQL Server'ımızın çoğu zaman yeteneklerinden konuştuk ama bu sefer bu yetenekleri daha ileriye götüreceğimiz ve SQL Server da yaşana olayları izleyeceğimiz SQL Profiler aracının kullanımını inceledik.

Devamı
Puan: 3 / 5

SQL Server'a HTTP üzerinden erişimin nasıl olacağını söylemek için yapılması gerekenleri anlatan örnek uygulama

Devamı
Puan: 4 / 5

SQL Server 2000 Veritabanı yönetim sisteminde Data Transformations Services (DTS) örmek uygulamalarla inceleme.....

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com