Yazar Bilgileri

Serkan Pektaş

Adana 1990 Doğumlu olan Pektaş, Daha 14 yaşında yazılımcılığa adım atıp kendini geliştirmiş ve daha sonrada Microsoft tarafından destek alıp araştırmalarını sürdürmüştür. Serkan Pektaş; SQL Server, Oracle, T-SQL, PL/SQL, .NET, Asp.Net, Win. Uygulamarı, Linq, C#, Ajax, XHTML, XML, CSS, JS, SEO, Yazılım/Web güvenliği, Blogging konularına hakim olup MCP,MCAD.NET,MCSD unvanlarınada sahiptir. Şuanda ise kendisi, Open Source olarak .NET 3.5 framework kütüphanesini kullanarak Blog sistemi kodlamaktadır...

   
   
Puan: 3 / 5

Bu makalemde LINQ to SQL uygulamalarında string methodlarının nasıl kullanıldığını, arka tarafta nasıl işlemler yapıldığını ayrıntılı bir şekilde ele alıyor olacağız.

Devamı
Puan: 3 / 5

Merhabalar bu makalemizde sonsuza uzanan ağaç yapılarını çözümlemek için Recursive Metotlarını inceliyor olacağız.

Devamı
Puan: 4 / 5

Merhabalar bu makalemizde, windows uygulamasında sürükle bırak (drag drop) işlemi ile ilgili küçük bir uygulama geliştireceğiz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalemde sizlere Foreign Key Constraint'inin ne olup olmadığını örnekle inceleyerek, önemli çizgiyi göstermek istiyorum.

Devamı
Puan: 3 / 5

Merhabalar, Bu makalemde LinqToSql ile SqlMethods sınıfının DateDiff ve Like method'larını inceliyor olacağız.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalemizde C# ile resim dosyalarının üzerine farklı resimleri eklemeyi ve resmin üzerine nasıl yazı yazabileceğimize değineceğiz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu yazımızda SQL Server 2005'in farklı sürümlerini inceleyip sistemimize SQL Server kurulumunu nasıl yapabileceğimizi detaylarıyla inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: 4 / 5

.NET Framework 3.5 ile beraberinde gelen ve devrim niteliğinde bir yenilik olan LINQ(Language Integrated Query) özelliğimize kısa bir giriş yaparak Dil İle Bütünleştirilmiş Sorgularının gücüne keşfedelim.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com