Yazar Bilgileri

Serdar Temiz

yok

   
   
Puan: 3 / 5

Bir önceki yazıya devam niteliğindeki bu yazıda, daha önce genel bilgi sahibi olduğumuz Enterprise Library Exception Handling Application Block (EHAB)'la logging handler ve replace handler kulanarak iki Uygulama gerçekleştireceğiz.

Devamı
Puan: 3 / 5

p&p grubunun Haziran 2005'te piyasaya son versiyonunu sunduğu Enterprise Library'nin önemli bloklarından biri olan Exception Handling Application Block (EHAB) yapısına hep beraber bakıp, Error Handling mekanizmasnını, Custom Handler, Wrap Handler, Replace Handler configürasyon ayarlarını nasıl girebileceğimizi göreceğiz.

Devamı
Puan: 3 / 5

Microsoft'un son versiyonunu Haziran 2005'te piyasaya sürdüğü Enpterprise Libraray "çatı-yapı" sının 7 üyesinden biri olan Configuration Aplication Block yapısını inceleyeceğiz. Configuration Application Block'ta girilen konfigurasyon bilgilerini XML dosyasına yazıp, XML dosyasından okuyacağız. Ayrıca, Configuration Application Block'un configurasyon bilgilerinin nasıl korunacağını (encryption/decryption) da uygulamalı olarak beraber göreceğiz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Microsoft'un en son Hazinran 2005'te yeni versiyonunu piyasaya sürdüğü Enterrpise Library defalarca aynı kod bloğunu yazmaktan bıkan ve yazdığı kodlarn daha rahat taşınabilir hale gelmesini isteyen Uygulama Geliştiriciler için hazırlanmış, daha önceki Uygulama Bloklarının "çatı-yapı" sıdır Bu makalede Enterprise Library'nin tarihsel gelişimi, ne olduğu, nasıl kullanıldığı örnek bir uyglamayla beraber anlatılmaktadır.

Devamı
Puan: 3 / 5

Enterprise Library'nin en çok kullanılan Uygulama Blogu olan DAAB'ın özellikleri, yapısı, DAAB GUI sinin kullanılması, datareader ve dataset ile kullanımı hakkında bilgi verilip, örnek uygulamalar geliştirilecektir.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com