Yazar Bilgileri

   
   
Puan: 4 / 5

Microsoft, yeni nesil Mobil cihazlar için Mayıs 2005 tarihinde Windows Mobile 5.0 işletim sistemini duyurmasıyla birlikte, yerli kod ve .NET Compact Framework ile yönetilen kod geliştiren yazılım geliştiriciler için ne gibi yeniliklerin söz konusu olduğunu, yeni uygulama programlama arayüzlerini (API) ve sınıfları makalemiz içerisinde inceliyoruz.  

Devamı
Puan: 3 / 5

.NET Compact Framework'ün, çok sayıda cihaz ve farklı platformlar hedef alınarak, masaüstü bilgisayarlar ve sunucu bilgisayarlar için geliştirilen .NET Framework'ün alt-kümesi mantığında ancak sıfırdan geliştirildiğini anımsarsak, birtakım hatalar içermesine rağmen yayınlanan düzeltmelerle ve 1.0'dan sonraki versiyonu 2.0 ile gelecek nesil Mobil Uygulamaların çalışma ortamlarında önemli bir yere sahip olacaktır. Makalemiz içerisinde .NET CF 1.0 versiyonu için yayınlanan SP3'ün içerdiği düzeltmeleri inceliyor, ve indirebileceğiniz site adreslerine yer veriyoruz.

Devamı
Puan: 3 / 5

Mobil cihazların donanımsal özellikleri arttıkça, işletim sistemlerinde de köklü değişiklikler yer almaktadır. Yazılım Geliştiriciler açısından da bu durum yazılım geliştirme araçlarına yansır. Makalemiz içerisinde geçmişten bugüne Mobil işletim sistemlerini ve yazılım geliştirme araçlarını konu alıyoruz. Visual Studio 2005'in ve Windows Mobile 5.0 işletim sistemi için de bilgiler yer almaktadır.

Devamı
Puan: 3 / 5

Mobil .NET platformunda, Mobil uygulamaların çalışmasını sağlayan .NET Compact Framework’ün çalışma biçimini, kazanımlarını, sürümlerini ve Mobil .NET yazılım geliştirme ortamını yazımız içerisinde inceleyeceğiz.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com