Yazar Bilgileri

Kıvanç ÖZÜÖLMEZ

Programcılığa Intel ve Motorola microprocessorlarını assemblerda programlayarak başlayan Kıvanç Özüölmez zamanla High Level dillere geçmiş ve özellikle üniversite yıllarında mobil teknolojiler konusunda bir çok çalışma yapmıştır. Şu anda Bilgeadam'da .NET mimarisi ve .NET Teknolojilerinin kullanımı ile ilgili proje çalışmaları yapmaktadır.

   
   
Puan: 3 / 5

Windows Phone 7 yazilim gelistirme araclari aciklandi. Perdenin acilmasiyla tum mail gruplari, forumlar soru yagmuruna tutuldu. Makalede sikca sorulan sorular ve cevaplarini bulabilirsiniz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Windows Forms uygulamalarında sık sık karşılaşabileceğimiz durumlardan biri de, kendi dosya formatlarımızdır. Program ayarları, veritabanı, text dosyalar, resimler, media dosyaları vb. bir cok içerik dosyasını programınızın birer çalışma ortamı, yada daha formal adı ile “dökümanı” olarak kullanabilirsiniz. Örneğin xls uzantılı dosyalar Excel dosyalarıdır, doc ve docx uzantılılar Word dosyalarıdır vb. Makalemiz bir dosya uzantısını windows’a nasıl register edebileceğinizi ve programatik olarak o dosya uzantısını nasıl denetleyebileceğinizi anlatmaktadır.

Devamı
Puan: 4 / 5

DataGrid'in paging işlemini AJAX ile nasıl yapabileceğimizi, sayfa postback olmadan datagrid içeriğini nasıl değiştirebileceğimizi görelim.

Devamı
Puan: 3 / 5

OLAP Mantığını inceleyelim

Devamı
Puan: 3 / 5

Bu makalemizde bir çok uygulamamızda faydası dokunacak bir kaç konuyu irdeleyecegiz. Timer, makalemizdeki araçlardan en önemlisi. Timer hepinizin de bildigi gibi zamanın kullanımı ile ilgili bir araç. C#'ın gelişmiş nesne yapısı ile zamanla ilgili ihtiyaç duyduğumuz bütün fonksiyonları kolayca yerine getirebiliyoruz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bir çoğumuz uygulamalarımızda Math.Round fonksiyonunu kullanırız. Peki ama nasıl çalıştığını, nasıl çalıştığından da önemlisi ilginç ve de özellikle finansal uygulamalarda problem çıkarabilecek yapısını inceleyeceleyelim

Devamı
Puan: 4 / 5

İlkokuldan beri oynadığı, basit, zevkli ve dikkat çekici Tic Tac Toe oyununu web için yapalım

Devamı
Puan: 4 / 5

Google suggest'teki gibi, öneri yapan bir textbox yazalım.

Devamı
Puan: 3 / 5

Postback Olmayan DropdownListler...

Devamı
Puan: 4 / 5

web uygulamaları için yeni bit yaklaşım..

Devamı
   
   
   
   

 

   
   

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com