Yazar Bilgileri

Alper ÖZEL

Ege Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Alper ÖZEL, İstanbul’un önde gelen eğitim firmalarinda eğitmenlik, proje liderliği ve danışmanlık görevlerinde bulunmuştur. Şu anda Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akademisinde, “Kurumsal Yazılım Danışmanı” unvani ile calismaktadir. Yazilim mühendisliği, modelleme ve tasarım pratikleri, .Net ve java yazılım platformları ve SQL Server veritabanı sistemi eğitimleri vermektedir. MCAD.NET, MCSD.NET ve MCT sertifikalarina sahiptir.

   
   
Puan: 3 / 5

SOAP protokolüyle beraber kullanılan XML Serialization tekniği sayesinde, Web Servisleri metod tanımlamalarında karmaşık veri tiplerini kullanabilmekteyiz. Örneğin tanımlanmış bir sınıfın nesnesini web servisinden geriye döndürebilir ve kullanıcı tarafında tekrardan yaratılıp kullanılmasını sağlayabiliriz. Aynı şekilde, tanımlanan sınıf tipindeki bir dizi(Array) de web metodlarından geri döndürülebilir. Peki ya geri döndürülen dizi içerisinde tanımlanan sınıfın alt sınıfları da bulunuyorsa? Bu makalemde, tanımlanmış bir sınıf ve bu sınıftan türetilmiş alt sınıflarında bulunduğu bir diziyi web metodundan nasıl geriye döndürebileceğimizi açıklayacağım.

Devamı
Puan: 3 / 5

ASP.NET web uygulamalarında kullanıcıya ait bilgilerin tutulduğu önemli nesnelerden birisi de Session nesnesidir. Bir örnekle bu nesnenin web servislerinde nasıl etkin hale getirileceğini ve kullanılacağını göstereceğiz.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com