Yazar Bilgileri

ömer faruk ırmak

2005 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.Bir yıl süre ile KTU Bilgisayar Kulübü Başkanlığı ve Microsoft Danışman Öğrencilik programını yürütmüştür. 2005 yılından bu yana Probil iştiraklerinden Enocta firmasında uzaktan öğrenme sektörü üzerine Teknik Proje Yöneticisi olarak çalışmaktadır.

   
   
Puan: 3 / 5

Bu makalemizde ASP.NET 2.0 ile birlikte gelen GridView kontrolünün ObjectDataSource bileşeni ile beraber sayfalanması işlemini adım adım inceliyor olacağız.Makale boyunca GridView kontrolüne yeni özellikler kazandırarak yeni bir kontrol türeteceğiz.Sonrasında yeni oluşturduğumuz bu kontrol sayesinde etkin bir biçimde sayfalamanın nasıl yapılabileceğini inceliyor olacağız.

Devamı
Puan: 4 / 5

ASP.NET teknolojisinin ortaya çıkmasının üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen,özellikle bu alanda kendini geliştirmiş bir çok kod geliştirici dahi performans konusunda sorun yaşayabiliyor. Peki bu sorunlar nereden kaynaklanıyor ? ASP.NET web sayfalarının performansını nasıl arttırabiliriz ? İşte bu makalede ASP.NET performasını arttıracak 10 yöntemden bahsedip yukarıdaki sorulara cevap arıyor olacağız...

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com