Yazar Bilgileri

Aytaç ÖZAY

2000 yılında İzmir Atatürk Lisesi'nden ikincilikle mezun olup 2004 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini bitirip aynı üniversiteden Yrd. Doç. Dr. Murat Osman ÜNALIR danışmanlığında 2007 Ocak'ta yüksek lisans mezunu olmuştur. Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde farklı düzeylerde .Net eğitimleri ve seminerler vermiştir. C#,ASP.NET,ADO.NET,SQL Server ve Mobil Teknolojiler konuları üzerinde çalışmaktadır. MobilNedir.com sitesinde Mobil Web Kontrolleri bölümünde editörlük yapmaktadır. Seçkin Yayıncılık'tan 2007 Ocak'ında çıkan .Net ve Mobil Teknolojileri isimli kitabın yazarıdır. Sektörün öncü GSM Teknolojileri firmasında Yazılım Mühendisi olarak çalışmaktadır ve MCP,MCTS,MCPD sertifikalarına sahiptir.

   
   
Puan: 4 / 5

Önceki yazımızda Dynamic Ax'ta temel veritabanı işlemlerinden Select sorgusunun nasıl kullanılabileceğini gördük. Bu yazımızda ise verilerle çalışırken bu veriler üzerinde modifikasyon işlemlerini (ekleme, silme, güncelleme) nasıl yapabileceğimizi göreceğiz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu yazımızda eski adıyla Microsoft Axapta, yeni adıyla Dynamics AX'ta temel veritabanı işlemlerini, bu uygulamanın geliştirme dili olan X++ diliyle nasıl yapabileceğimizi göreceğiz. X++ dili C, Sql ve Java karışımı bir kodlama sintaksına sahiptir.

Devamı
Puan: 3 / 5

SQL CE veritabanında bir tablo yaratıp bu tabloya veri ekleme işlemi yapacağız.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu yazımızda Visual Studio .Net 2003 ile SQL CE kullanarak Pocket PC veya Windows CE üzerinde nasıl veritabanı işlemleri yapabileceğimizi göreceğiz.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com