Yazar Bilgileri

Mutlu Kurtbas

1999 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. 2000 yılında hastane bilgi yönetim sistemi geliştiren bir yazılım firmasında iş hayatına başlayıp askerliğimi tamamladıktan sonra da aynı şirkette görevime devam ettim. 2005 yılının ortalarında bu şirketten ayrılarak kısa bir dönem aile şirketinde çalışmaya başladım. Bu sırada Microsoft .Net teknolojilerine olan merakım iyice ilerledi. İzmir'de özel bir kursta C# eğitmenliği ve bazı topluluk sitelerinde makale yazarlığı yaptım. Daha sonra SAP ve .Net üzerine yazılım danışmanlığı yapan bir danışmanlık firmasında işe başladım. Burada kısa bir süre çalıştıktan sonra ayrılarak C# ve .Net Remoting gibi teknolojiler kullanan ve yine sağlık sektörü için yazılım geliştiren bir firmada işe başladım. Microsoft'un yeni nesil sınavlarını geçerek önce MCTS sonra MCPD Enterprise Application Developer sertifikalarını aldım. Mobil cihazlar, C#, TFS ve WinFX ile gelen yeni teknolojilerden Indigo üzerine araştırmalarıma devam ediyorum.

   
   
Puan: 5 / 5

Bu yazıda, Work Item Query Language (WIQL) kullanarak Team Foundation Server (TFS) 'de bulunan Work Item'ları nasıl sorgulayabileceğimizi inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Team Foundation Server (TFS) üzerinde proje oluştururken şablonlardan yararlanırız. Bu yazımızda, bir şablonu nasıl düzenleyebileceğimizi inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Team Foundation Server (TFS) üzerindeki bir projede çalışırken, yerine getirmemiz gereken görevler takım lideri ve sistem analizcileri tarafından Work Item Type'ler kullanılarak bize atanır. Gelin hep birlikte bir Work Item Type'ı nasıl düzenleyebileceğimize bir göz atalım.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com