Yazar Bilgileri

Mehmet Metin ALTUNTAS

İstanbul Üniversitesi mevzunudur.Lise yıllarından itibaren programcılıkla ilgilenmektedir.DotNet ile geliştirilmiş birçok projede yazılım uzmanı olarak görev almıştır.Visual Studio 2003 ile beraber, Visual Studio 2005 ve Sql Server 2005 ile Beta2 versiyonlarından itibaren kurumsal yazılımlar geliştirmektedir. Şu an Avustralya da özel bir firma bünyesinde "Software Developer" olarak devam etmektedir. MCP,MCAD.NET,MCSD.NET sertifikalarına sahiptir. www.mehmetaltuntas.com

   
   
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Facebook ortamında uygulama geliştirme adımları.

Devamı
Puan: 2 / 5

ASP.NET projelerinde çok isimize yariyacak olan birden çok seçmeli DropDown List' i bir User Control olarak yapip sayfalarimizda kullanabiliriz.

Devamı
Puan: 1 / 5

SQL Reporting Service kullanarak XSLT ve XML dökümanları sayesinde MSWord e geçirmenin alternatif yolu

Devamı
Puan: 2 / 5

Notification servisleri SQL SERVER 2005’te yer alan özelliklerden biridir. İsminden de anlaşıldığı üzere, bu servisler kendilerine bildiri gönderilmesi istenen nesnelere bildiri gönderen servislerdir

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makale de C# ve Reporting Servis web servislerini kullanarak bir raporu dogrudan yerel veya bir ag yazicisina göndermek islemi.

Devamı
Puan: 2 / 5

Bildiğiniz gibi .Net Framework 1.1 ile DataTable larımız Serialize edilemiyordu.Ancak bunu yapmak için DataTable ımızı Serileştirilebilen bir yapı olan DataSet içine koyarak Web Servislerinden geçirebiliyorduk. .Net Framework 2.0 ile artık DataTable ımız serileştirilebilir bir yapıda. Böylece uygulamalarımızda ya da projelerimizde rahatça DataTable kullanabılıyoruz.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com