Yazar Bilgileri

Kâsım Gülcan

   
   
Puan: 4 / 5

Bu makalede toplu veri giriş yöntemlerinden bulk insert kullanımını inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalede kendine özgü tarzı olan kullanıcıları memnun edecek bir yapıyı kurmaya çalışacağız. Değişiklik isteyen kullanıcıya, istediği değişikliği buyrun siz kodlayın diyebileceğiz. :) Bu sayede isterse komut düğmesine basıldığında dahi ne yapılacağını kendi kodlayabilecek.

Devamı
Puan: 2 / 5

Bu makalede Crystal Report kullanılarak hazırlanmış raporların web sunucu üzerinde nasıl yayınlanacağını inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu yazıda Microsoftun veritabanı yönetim sistemi SQL Server ın beta aşamasında olan yeni sürümü Yukon’u genel hatlarıyla inceleyeceğiz. Başlamadan önce bir noktanın altını çizmek istiyorum. Beta aşamasında, kullanılan bir çok özellik, geliştirilen bir çok araç, dağıtım sürümünde belki çok değişmiş olarak karşımıza çıkacak, belki de tamamen kaldırılmış olacak. Bu yüzden okuyacaklarımızı kesin özellikler olarak algılamak yerine muhtemel özellikler olarak düşünmek çok daha uygun olacaktır. Şimdi adım adım Yukonu incelemeye başlıyalım.

Devamı
Puan: 4 / 5

Delegate bir prosedürün çağrılabilirliğini belirleyen ve bu prosedürün çağrılmasını sağlayan bir yapıdır. Bu makalede delegate kavramını örnekle anlamaya çalışacağız.

Devamı
Puan: 3 / 5

Interface prosedürlerin, property’lerin ve event’ ların yapısını (bunların isimlerini, parametrelerinin nasıl aktarılacağı ve geri döndürülecek değerleri) belirler. (Terimlerin İngilizce karşılıklarını kullanmak benim de çok hoşuma gitmiyor ama anlam açıklığı için bu şekilde kullanacağım.) Interface’ler nesnenin sağlayıcısı ile onu kullanacak istemci arasındaki bir anlaşmadır aslında.

Devamı
Puan: 4 / 5

Zamanla, geliştirdiğimiz uygulamalara yeni özellikler katmak isteyebiliriz. Sonradan aklımıza gelen ya da kullanıcının istediği yeni bir özelliği uygulamamıza eklemek için uygulanabilir yöntemlerden biri de ‘Eklenti (plug-in) yaklaşımıdır.

Devamı
Puan: 4 / 5

Microsoft Message Queuing (MsMq) farklı zamanlarda çalışabilecek uygulamalar arasında iletişimi sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir teknolojidir. MsMq sayesinde çok geniş ölçekli ağlarda geçici olarak kullanılamayan uygulamaların, genel akışı kesmesi engellenir. MsMq, uygulamaların kendi aralarında iletişimi kurmak için mesajlar göndermelerini sağlar. MsMq mesajları her tür veriden oluşabilir.

Devamı
Puan: 5 / 5

Attributeler hedeflenen class lar ve/veya class üyeleri için (field,type,method,property,...) ek bilgi sağlayabileceğiniz ve düzenleyici rol üstlenen etiketlerdir.

Devamı
Puan: 3 / 5

Uygulamalarda en çok kullanılan kullanıcı yetkilendirme mekanizmalarının başında form bazında cookie kullanılması gelir. Bu yaklaşımda, standart bir web formu ve Web.config dosyasındaki birkaç küçük ayarı düzenlemek yetkilendirme için yeterli olur.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com