Yazar Bilgileri

Canan GÜMRÜKÇÜOĞLU

Güncellenecek....

   
   
Puan: 3 / 5

Web projeleri yaparken hepimizin aklından şu masaüstü uygulamalarındaki MessageBox keşke web’de de olsa diye geçmiştir. Özellikle benim gibi web projelerinden ve javascript gibi bir can simidinden uzak olanlar.

Devamı
Puan: 4 / 5

Önceki çalıştığım işyerinde proje bir web projesiydi. Ama ben web kısmından çok veri erişim ve modelleme tarafındaydım. Proje yöneticimiz kullandığımız nesnelerin özelliklerinin (property) kısıtlarının (zorunlu alan, karakter uzunluğu vs.) kod tarafında verilerek bunların web sayfalarına taşınmasını istedi. Aslında bu noktada daha önceden standart kullandığımız Asp.net validasyon kontrolleri var. Ama ekrana atılan her kontrole karşılık hata mesajı değerini oluşturmalı ve bir özellik için birden fazla kontrol yapmak istediğimizde ekrana birden fazla validation kontrolü kullanmak durumundayız.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalemizde Entity Framework 4.0 ile gelen ADO.NET Data Model yapısını kod yoluyla nasıl oluşturabileceğimizi ve bu model üzerinde ne gibi temel işlemler yapabileceğimizi inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu yazımızda WPF Combobox kontrolünde çoklu seçim yapmamızı sağlayan örnek bir uygulama geliştireceğiz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Geliştirdiğimiz uygulamalarda hazırladığımız raporları bazı durumlarda belirli dosyalarda saklama ihtiyacı duyabiliyoruz. Yazımızda bu tarz raporları ücretsiz olarak temin edebileceğimiz iTextSharp kütüphanesini kullanarak PDF dosyalarında nasıl oluşturabileceğimizi inceleyeceğiz.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com