Yazar Bilgileri

Kadir Erdoğan

   
   

ASP.NET / XMLDOM

Puan: 4 / 5

Bu yazımda XML in HTML içinde kullanımı sağlayan bir ActiveX Kontrolden bahsedeceğim: Microsoft.XMLDOM.

Devamı

ASP.NET / XMLDOM

Puan: 3 / 5

Bu yazımda XML in HTML içinde kullanımı sağlayan bir ActiveX Kontrolden bahsedeceğim: Microsoft.XMLDOM

Devamı
Puan: 2 / 5

Bu yazının birinci bölümünde Smart lient Kavramı açıklanmış ve smart client uygulamalarının nerelerde kullanılıp nerelerde kullanılamayacağı anlatılmıştı. Yazının bu bölümünde basit bir örnek uygulama yaparak bu tür uygulamaların nasıl oluşturulduğu ve nasıl kullanıldığı incelenecektir.

Devamı
Puan: 3 / 5

Günümüzdeki uygulamaların birçogu veritabanı kullanılmasını gerektiren, çok fazla verinin kullanıldığı programlardır. Bu verilerin görüntülenmesi, bir sonuç raporu olusturulması, veriye uygun grafik çizdirilmesi hiç süphesizki, uygulamanın temel taşlarından, olmazsa olmazlarından birisidir.

Devamı
Puan: 2 / 5

Programcılığın ilk başladığı yıllarda her bir programcı kendine özel olan bir program yazıyor ve yazdığı bu programı sadece kendisi kullanıyordu. Yani herkes ve her program sunucu konumundaydı.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu yazımızda FileSystemWatcher Componentinin yapısını inceleyerek basit bir örnek demo yapacağız.

Devamı
Puan: 4 / 5

Kontroller bir programın yürütülmesi için kullanılan baş aktörlerdir. Bu yazıda, bir programcının Program geliştirirken .Net Framework ile gelen kontroller yetmediği zaman, kendi kontrolünü oluşturup bu kontrolü kullanabilmesi için yapılması gerekenler bir örnekle birlikte anlatılmıştır.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

FileSystemWatcher ile lokal bilgisayarın dosya sisteminde bulunan değişiklikleri, bir ağ sürücüsündeki meydana gelebilecek değişiklikleri ve hatta uzaktaki bir bilgisayarın dosya sistemindeki değişiklikler (uzaktaki bilgisayarın Windows NT veya 2000 tabanlı olmak şartıyla) denetlenebilir. FileSystemWatcher birkaç özelliğe sahiptir. Bu özelliklerle hangi tipteki ve klasördeki dosyaların denetleneceği belirlenir.

Devamı
Puan: 3 / 5

Bu yazımızda .NET Framework içerisinde bulunan ve yazdırma olayınnı gerçekleştiren bir Namespace bahsedeceğiz: System.Drawing.Printing

Devamı
Puan: 5 / 5

Program yazarken, devamlı olarak nesneleri kullanırız. Program esnasında çeşitli nesneler yaratırız; onları kullanır ve artık işe yaramadığı zaman da onları yok ederiz. Aslında bizim nesne dediğimiz her yapı bir sınıftır.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com