Yazar Bilgileri

Kaan Tezgel

2004 yılında Çankaya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan yazar, yine aynı bölümde yüksek lisans çalışmalarına devam ediyor. Microsoft.Net Teknolojileri, Veritabanı Tasarımı, Yazılım Mimarisi ve Proje Yönetimi konusunda çalışmalar yapmaktadır. Çeşitli şirketlerde çok sayıda proje geliştirerek yazılım geliştirme uzmanı olarak çalıştıktan sonra, şu an itibariyle Kariyer.Net A.Ş. bünyesinde yazılım mühendisi olarak görevine devam etmektedir.

   
   
Puan: 3 / 5

Windos Vista ile birlikte gelen ve web sunucu yazılımı konusunda birçok yenilikle karışımıza çıkan IIS 7.0 konusuna detaylıca değinen bir makale. IIS in eski sürümlerinde site yönetirken yaşadığımız zorluklar ve bu zorluklara microsoft tarafından getirilen en son çözümler hakkında bilgileri bu yazıda bulacaksınız.

Devamı
Puan: 4 / 5

ASP.NET 2.0 ile birlikte gelen Master Pages kavramına detaylı bir bakış...

Devamı
Puan: 4 / 5

ASP.NET 2.0 ile birlikte hayatımıza giren yeni web sunucu kontrolleri ve Visual Studio.NET 2005 in yeni özellikleri ile ilgili detaylı bilgi bulabileceiniz bir makale. Yepyeni web kontrolleri, yenilenen code-behind yapısı, Paga cretion modelindeki yenilikler... vb. makalede bulabileceğiniz başlıca konular.

Devamı
Puan: 4 / 5

ASP.NET İle ProgressBar kontrolünün nasıl yapılabileceği, ve web uygulamalarında nasıl kullanılabileceğini anlatan bir makale.

Devamı
Puan: 2 / 5

Windows masaüstü uygulamalrında kolaylıkla kulalnabildiğimiz ProgressBar kontrolünün, ASP.NET web uygulamalarında nasıl kullanılabileceği konusunda detaylı bir makale.

Devamı
Puan: 4 / 5

ASP.NET ile yazılım geliştiren herkes tarafından en çok kullanılan web kontrolü şüphesiz DataGrid kontrolüdür. Bu makalede, bu kontrolün çok fazla bilinmeyen ama uygulamalarımızda estetik bir görünüm yakalamamıza olanak veren çeşitli özelliklerine değinecek, bunların program kodlarımızla nasıl yapılacağını inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: 3 / 5

Daha önceki makalede assembly ifadelerinin SQL Server 2005 tarafından nasıl ele alındığını, SQL Server 2005 ile birlikte gelen CLR yapısı sayesinde .NET dilleri ile yazılmış kodların nasıl derlenip çalıştırıldığını inceledik. Bu yazıda ise, .NET dillerinden Visual Basic.NET ile yazılmış fonksiyonların assembly yaratılarak SQL Server tarafından çağrılıp, SELECT cümlelerimiz içersinde pratikte nasıl kullanılacağını göreceğiz.

Devamı
Puan: 3 / 5

SQL Server 2005 ve ASSEMBLY konulu bu makalede, SQL Server 2005 ile gelen en önemli yeniliklerden biri olan Assembly kullanımı kavramına değinelim ve SQL Server ile .NET Framework' ün artık birbirlerine ne kadar yakın katmanlar olduğunu anlamaya çalışalım.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com