Yazar Bilgileri

İncilay Çilesizoğlu

Yapı Merkezinde, yazılım geliştirme uzmanı olarak çalışmaktadır. .NET Başlangıç ve .NET Orta Düzey kitaplarının yazarlarındandır. .NET teknolojileri ile proje geliştirmektedir. MCSD.NET ve MCT sertifikalarına sahiptir.

   
   
Puan: 3 / 5

Kayıt işlemi gerçekleştirdiğiniz bir sayfa var; bir komutta önce ana tabloya kayıt sonra dönen Id değeri ile ana tabloya bağlı alt tablolara birden fazla kayıt yaptırıyorsunuz. Bu örnek sanırım her yazılım geliştiricinin hemen hemen karşılaştığı bir durum. Peki, bu işlemleri nasıl yapıyorsunuz; iki stored procedure kullanarak mı? Eğer evetse bu makaleyi okumanızı öneririm.

Devamı
Puan: 3 / 5

Bu makalede, evrensel döviz kurlarının anlık bilgisini alan bir web servis kullanılarak, döviz çeviri uygulaması yapılmaktadır.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalede, Web sayfasından oluşturacağımız word dokümanının içerisine tablo ekleme ve tablolarla çalışma anlatılmaktadır.

Devamı
Puan: 4 / 5

Web sitenizde, dosyaları yüklediğiniz ya da kullanıcıya yüklettiğiniz bir klasör var ve web sayfasından, bu klasörün içindeki dosyaların tipi(word, excel, pdf) ne olursa olsun, içeriğinde arama yapılmasını ve bulunan sonuç listesinden sayfalara ulaşılmasını istiyorsunuz. Bu makalede, Indexing Service kullanarak, dosya içeriğinde nasıl arama yapıldığı anlatılmaktadır.

Devamı
Puan: 3 / 5

Bu makalede, updatepanel kontrolü içerisinde, dosya yükleme işleminin farklı durumlarda nasıl kullanıldığı anlatılmaktadır.

Devamı
Puan: 4 / 5

Pivot table, ilişkili veritabanlarından ve çok boyutlu veri kaynaklarından verileri gösterebilmektedir. Pivot table kullanarak, çok büyük verilerin analizlerini yönetebilirsiniz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalede, Calendar kontrolü kullanarak etkinlik takvimi oluşturacağız. Takvimde etkinlik olan günleri farklılaştırıp, açıklama ekleyeceğiz.

Devamı
Puan: 3 / 5

Bu makalede, excelde kullanılan formüllerin runtime da nasıl oluşturulduğunu, fonksiyonların kullanımını ve hücrelere event atama işleminin nasıl gerçekleştirildiğini bulabilirsiniz.

Devamı
Puan: 3 / 5

Visual Studio 2005 'de Data Source kullanarak, kolay ve hızlı bir şekilde veritabanı bağlantısı ve form yerleşimini gerçekleştirebilirsiniz. Bu makalede DataSource nesnesinin nasıl kullanıldığını, yapılan örneklerde bulabilirsiniz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalede, güvenlik için kullanılan Protect nesnesi ve nesnenin özellikleri anlatılmaktadır.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com