Yazar Bilgileri

Gökhan Manduz

Doğu Akdeniz Üniversitesi mezunu. Bilgisayar Mühendisi. TabletPC - MCA, Smart Devices - WinCe, Windows Phone ve Touch-Screen Uygulamaları ilgi alanında. .Net Remoting, WCF, Silverlight-WPF, konularında çalışıyor.

   
   
Puan: 3 / 5

Bu makalemizin konusu, merkezi web servisleri ile çalışan mobil uygulamalarımızda hız ya da daha çok performans sağlayacağını düşündüğüm JSON (JavaScript Object Notation) veri formatı üzerinde duracağız. Ayrıca bu makalemizin, WCF veri servisleri ve bandwith optimizasyonu ile uğraşanların da ilgisini çekeceğini düşünüyorum..

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemizde, hali hazırda geliştirilmiş ve codeplex.com gibi internet sitelerine eklenmiş olan alternatif veritabanı projelerini inceleyeceğiz. Windows Phone 7 de SqlServerCE gibi bir veri tabanı teknolojisinin kullanılmaması diğer taraftan windows phone 7 üzerinde offline verilerle çalışma ihtiyacı, bizleri daha derli toplu bir şekilde isolated-storage alanının kullanımına itmektedir.

Devamı
Puan: 5 / 5

Windows Phone 7 uygulamalarımızda, veri kaynaklarına erişim için uygulama her açıldığında bir sunucu üzerinden web servisleri ile bağlantı kurarak verileri tekrar tekrar almak zorunda olmadığımızı söyleyebiliriz..

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemizde şu ana kadar incelemiş olduğumuz Windows Phone konularından, biraz daha başlangıç seviyesi konulara geri dönerek atlamış olduğumuz ve oldukça önemli olan sayfa oryantasyonu ve sayfa navigasyonu konularını inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: 5 / 5

Windows Phone, ses ve görüntü dosyalarını oynatabilmek için de oldukça başarılı bir ortam sunmaktadır. Kullanımı kolay ve gelişmiş Silverlight mediaelement nesnesi ile phone uygulamalarımıza güçlü media özellikleri kazandırabiliriz. Bu makalemizde yeni bir Windows Phone 7 uygulaması oluşturarak, örneklerle mediaelement komponentini inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: 5 / 5

Merhaba, bu makalemizde Windows Phone 7 cihazlarda Touch-Inputs (Dokunmatik-Girişler) konusunu ele alacağız.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemizde Windows Phone 7 işletim sistemli telefonlarda kullanılan Push Notification (Türkçede 'bildirim itme' ya da 'dürtme' anlamında) konusunu 3 farklı bildirim tipi (notification types) ile ele alacağız.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Bu makalemizde Windows Phone 7 'de XNA Game Component kullanımını inceleyeceğiz. Oyunumuz için 'Game Component Template' kullanarak örnek bir button kontrol sınıfı oluşturacağız.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

XNA Game Studio 4 kütüphanelerinden faydalanarak Texture2D nesnesini ve bu nesnelerimize Windows Phone 7 cihazımızın ekranında hareket kabiliyeti kazandırmak için de Vektor2D nesnesini kullanmıştık. Önceki makalemizde olduğu gibi konuyu temel düzeyde ele alarak kullandığımız Texture nesnelerinin çarpışmasını (Collision Detection) 2D Rectangle Collision ve 2D Per-Pixel Collision olarak ele alacağız.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemizde Windows Phone 7 ' de XNA ile oyun geliştirme adımlarını temel düzeyde inceleyeceğiz.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com