Yazar Bilgileri

Fatih Boy

Fatih, İzmir'de yaşayan bir bilgisayar mühendisidir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştiren Fatih, masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz.

   
   
Puan: 5 / 5

Bu makalemde sizlere geliştirdiğiniz Windows Store apps'ı son kullanıcılara sunabilmek için ihtiyacınız olan Windows market geliştirici hesabını (Windows Store Developer Account) nasıl oluşturabileceğinizi paylaşıyorum.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalemde bir resme nasıl pikselleştirme efekti uygulayabileceğimizi sizlerle paylaşıyorum.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Bu makalemde, C# ile renkli bir görüntüyü nasıl gri tonlanmış haline dönüştürebileceğimizi sizlerle paylaşıyor olacağım

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Bu makalemde birlikte Windows 8 metro stil uygulamalar için arka plan görevlerine giriş yapacağız

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemde Windows 8 ile birlikte tanıştığımız Metro stil uygulamaların yaşam döngüsünü detaylarıyla inceliyoruz

Devamı
Puan: 5 / 5

Klavye ve özellikle de fare ile kıyaslandığında dokunma daha zengin bir girdi seçeneği sunmaktadır. Dokunmayı sadece iki elimizin tüm parmaklarını kullanabiliyor olmak olarak düşünmekten öte, bunlarla beraber yapabileceğimiz jest hareketleri ile birlikte top yekün bir girdi/bir dil olarak düşünmeliyiz

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemde sizlerle, aldığımız bu hafıza dökümlerini Visual Studio içerisinden nasıl inceleyebileceğimizi paylaşıyor olacağım. Visual Studio 2010 ile gelen ve .Net framework 4.0 ve üzeri framework sürümlerince desteklenen bu özellik bizlere müşteride oluşan hataların çözümünde büyük kolaylıklar getirmekte.

Devamı
Puan: Makaleye puan verilmemiş.

Önceki makalemde sizlerle birlikte Windows debug API'lerini tanımış ve bu API'leri bir C# uygulaması içerisinden nasıl erişebileceğimizi görmüştük. Makalemin sonuna geldiğimizde ise en basit haliyle bir debug uygulaması oluşturabilmiş, çalışan bir uygulamaya bağlanabilmiş ya da debug moduyla yeni bir işlem başlatabilmiştik. Bir debugger'ın en temel bileşeni olan debug döngüsünün nasıl olduğunu görerek basit bir debug döngüsü yapmıştık. Bu makalemde, bağlanılan uygulama içerisinden gönderilen debug mesajlarını ve yüklenen/kaldırılan dll isimlerini nasıl bulabileceğimizi, hata olay bildirimlerinde hatanın seviyesini nasıl bulabileceğimizi sizlerle paylaşıyor olacağım.

Devamı
Puan: 5 / 5

Hata ayıklama konusunda kendinizi geliştirmeniz için öncelikle arkaplanda işlerin nasıl yürüdüğü konusunda fikir sahibi olmanız önemlidir. İki yazıdan oluşacak olan bu makale serisi ile sizlerle win32 uygulamaları için nasıl bir debugger yapabileceğinizi paylaşıyor olacağım.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalemde sizlerle, müşterilerde oluşan hataları tespit etmekteki en büyük yardımcılarımızdan birisin olan hafıza dökümülerinin (dump) C# koduyla nasıl oluşturulabileceğini paylaşıyor olacağım.

Devamı
   
   

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com