Yazar Bilgileri

Erkan Derviş

1981 doğumlu Erkan DERVİŞ, EMU Bilgisayar Muhendisliği mezunudur. Yüksek Lisansını Bilgi Üniversitesinde MBA alanında tamamlamıştır. 2003 yılından itibaren .NET platformunda yazılım geliştirmektedir. Meteksan Sistem A.Ş. , Doğan Holding (Doğan Online) gibi şirketlerde çalışmıştır. Şu an bir köklü bir bankada Çok Kanallı Bankacılık departmanında yer almaktadır.

   
   
Puan: 4 / 5

C# 4.0 ile gelen yenilikler arasında dinamik anahtar kullanımı oldukça işimize yarayacağa benziyor. Framework 4.0 öncesinde bir metod ya da expression’dan dönen tipi bilme gibi bir zorunluluğumuz vardı. Dinamik anahtar kelimesi sayesinde çalışma zamanında oluşturulan nesnelerin ya da assign edilen expressionların tipini belirtmemize gerek kalmadan sistem çalışma zamanında kendini doğru tipe bind eder.

Devamı
Puan: 3 / 5

BindingSource nesnesi ile ne kadar hızlı ve rahat kod yazılabildiğini işleyeceğiz bu makalemizde. Framework 2.0 ile hayatımıza giren BindingSource nesnesi ile neredeyse hiç kod yazmadan verileri görüntüleyebilecek ve kayıtlar arasında rahatça gezinebileceksiniz. Ayrıca makalenin son kısmında yazılımcılar için çok kullanışlı bir yöntem göstereceğim.

Devamı
Puan: 3 / 5

Framework’ün tamamen yeni bir sunumu olan Windows Presentation Foundation (WPF), windows uygulamaları için yepyeni bir görsel teknolojidir. WPF günümüzde kullandığımız ve oldukça popüler olan HTML ve FLASH gibi görsel teknolojilerden etkilenmiştir. WPF sayesinde günümüz windows uygulamalarında oldukça radikal değişimler gözlenebilecektir.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com