Yazar Bilgileri

Elifnur Güner

2 yıl Bilgeadam Bilgi teknolojileri akademisinde yazılım eğitmeni ve bölüm sorumlusu görevlerini sürdürdükten sonra şu an Treda Bilişim Teknolojileri'nde Analiz ve Tasarım uzmanı olarak çalışmaktadır. MCSD.NET ve MCT sertifikalarına sahiptir.

   
   
Puan: 4 / 5

Web sitenizin güvenliği için Windows Authentication kullandığınızda veya kullanıcılarla bilgi paylaşımı için Sharepoint portallerinden faydalandığınızda şirket dışı kullanıcıların şifrelerini istedikleri zaman değiştirmeleri problem oluşturabilir. Bu işlem için şirkete gelip şifrelerini ağa bağlı makinelerden değiştirmeleri veya sizin şifreyi değiştirip onlara bildirmeniz gerekir. Ancak her iki yöntem de güvenlik ve kolaylık açısından uygun değildir. Kullanıcılara bu imkanı sunmak üzere bir şifre değiştirme sayfası veya webpart’ı geliştirebilirsiniz. Bu makalede web üzerinden Active Directory’deki kullanıcı şifresini değiştirebilmek için gerekli bilgileri bulacaksınız.

Devamı
Puan: 4 / 5

DTS Paketi Oluşturmak ve ASP.NET ile Çalıştırmak - 1 isimli makalede DTS paketi hazırlamak ve ağ üzerinden çalıştırmak ile ilgili bilgileri vermiştim. Bu makalede hazırlanmış DTS paketinin ASP .NET kullanılarak çalıştırılması ile ilgili bilgileri bulacaksınız.

Devamı
Puan: 4 / 5

DTS (Data Transformation Services) paketleri, belirli formatlardaki verileri, bir kerede veritabanına aktarmamızı kolaylaştıran SQL Server’ın güçlü özelliklerinden biridir. DTS paketleri kullanılarak çeşitli veri kaynaklarında bulunan bilgiler üzerlerinde işlemler yapılarak veritabanındaki tablolara istenilen şekilde kaydedilebilir. DTS paketinin oluşturulması ve web uygulaması aracılığıyla çalıştırılması ile ilgili bilgileri iki makale ile vermeye çalışacağım. İlk makalede DTS paketinin oluşturulmasını ikinci makalede ASP .NET aracılığıyla çalıştırılmasını inceleyeceğim. İkinci makaleye linkler bölümünden ulaşabilirsiniz.

Devamı
Puan: 3 / 5

Bu makalede Enterprise Library ile ilgili giriş bilgileri ve Enterprise Library içindeki Data Access Application Block kullanılarak nasıl veri erişimi sağlanabileceğine dair bilgiler bulacaksınız.

Devamı
Puan: 4 / 5

Reflection kısaca projeye daha önceden referans edilmemiş bir assembly’e çalışma zamanında ulaşabilmemizi sağlayan teknolojidir. Reflection sayesinde çalışma zamanında ulaştığımız bu assembly hakkında istediğimiz bilgileri alabiliriz. Bu bilgiler Metadata olarak adlandırılır...

Devamı
Puan: 5 / 5

Reflection kısaca projeye daha önceden referans edilmemiş bir assembly’e çalışma zamanında ulaşabilmemizi sağlayan teknolojidir. Reflection sayesinde çalışma zamanında ulaştığımız bu assembly hakkında istediğimiz bilgileri alabiliriz. Bu bilgiler Metadata olarak adlandırılır..

Devamı
   
   
   
   

 

   
   

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com