Yazar Bilgileri

Ekin Özçiçekçiler

Bilgeadam Bilgi Teknolojileri Akademisin'de 3.5 yila yakin bir süredir Yazilim Mühendisligi ve Yazilim Uzmanligi dersleri veren Ekin ÖZÇIÇEKÇILER , birçok büyük ve orta ölçekli projede yer almis, proje gelistirme danismanligi yapmistir. Halen Web Ve Mobil teknolojileri ile ilgili projeler gelistiren Ekin ÖZÇIÇEKÇILER MCP,MCAD.NET,MCSD.NET ,MCTS, MCPD Ent. ve MCT sertifikalarina sahiptir.

   
   
Puan: 4 / 5

Bu makalemizde birçok noktada fazlasıyla işimize yarayabilecek bir Web Servisini ; Xara3D Image Generator Web Servisini inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: 3 / 5

Windows Mobile 5.0 Managed Kod kullanan uygulama geliştiriciler için birçok yenilikle birlikte sahneye çıktı. Bu makale serimizde Microsoft.WindowsMobile NameSpace’ i içerisindeki sınıfları tek tek örnekler üzerinden inceleyeceğiz. İlk durağımız Microsoft.WindowsMobile.Telephony içerisinde bulunan Phone sınıfı.

Devamı
Puan: 3 / 5

Bu makalemizde mobil cihazlar üzerinde çalıştırılacak olan .Net Compact Framework 2.0 Assembly’ lerinin mobil cihazımızın Global Assembly Cache’ i içerisine nasıl ekleyeceğimiz ile ilgili anlaşılır bir örnek geliştireceğiz.

Devamı
Puan: 3 / 5

Bu makalemizde Windows Mobile 5.0 ile birlikte gelen Managed API’ ler üzerinde çalışmaya SelectPictureDialog üzerinden devam edeceğiz.

Devamı
Puan: 2 / 5

Bu makalemizde .NET Compact Framework 2.0 ile birlikte gelen DocumentList kontrolünü mercek altına alacağız.

Devamı
Puan: 3 / 5

Bu makale serimizde Visual Studio 2005 ile birlikte sistemimize yüklenen Mobil Uygulama eklentileri ; Remote Tools ile ilgili bilgi sahibi olacağız. Şimdiki durağımız Remote Zoom In.

Devamı
Puan: 2 / 5

Bu makalemizde .NET Compact Framework 2.0 ile birlikte gelen yeni bir kontrolü ; Notification Kontrolünü kullanarak uygulama ekranında kullanıcıları nasıl bilgilendireceğimizi mercek altına alacağız.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalemizde mobil cihaz uygulama geliştiricilerinin sıkça ihtiyaç duyacakları bir kavramı ; Mobil Cihaz Emülatörleri üzerinde dosya paylaşımına değineceğiz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalemizde ilk bölümde hazırlamış olduğumuz Windows Masaüstü Chat sunucumuz ile .Net Compact Framework 2.0 TCP Socket’ ler üzerinden iletişim kurabilecek olan bir Mobil Cihaz Uygulaması geliştireceğiz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makale serimizde .Net Compact Framework 2.0 üzerinde Mobil Cihazlarda Socket’ ler üzerinden haberleşen bir Chat uygulaması geliştireceğiz. İlk durağımız sunucu uygulaması.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com