Yazar Bilgileri

Engin Demiroğ

Engin Demirog 1985 doğumlu olup, yazılımı lise yıllarından itibaren meslek haline getirmistir. Simdiye kadar bir çok projede yer alan Engin, uzun süredir büyük bir kamu projesinde yazilim uzmanı olarak çalışmaktadır. Yazilim uzmanığıi dışında bir eğitim kurumunda bireysel ve kurumsal eğitimler veren Engin Demiroğ lisans eğitimini Baskent Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri programını bitirerek tamamlamıştır. Şu an ODTÜ’de Tıp Bilişimi alanında master yapmaktadır.

   
   
Puan: 5 / 5

Bu yazımda Scrum süreçleri için çok önemli bir yere sahip olan Product Backlog Item konusunu anlatmaya çalışacağım.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu yazımda Team Foundation Server üzerinde Microsoft Visual Studio Scrum 1.0 kurulumunu nasıl yapacağımızı adım adım göreceğiz. Oldukça basit olan bu süreçte adımları tek tek uygulamanız yeterli olacaktır. Ayrıca Scrum Sharepoint Portal kurulumunu da yapacağız.Son olarak Scrum takım projesi ve portali oluşturacağız.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bir önceki makalemde Scrum'ın ne olduğunu ve önemini soru cevaplarla anlamaya çalıştık. Bu yazımda ise Scrum Modeli üzerinde durup, modelin hangi parçalardan oluştuğunu ve bu parçaların ne amaçla kullanıldığını anlatmaya çalışacağım.

Devamı
Puan: 5 / 5

Serinin ilk makalesinde scrum'ın ne olduğunu ve önemini kavramaya çalışacağız.

Devamı
Puan: 3 / 5

Klasik yöntemlerle excelden veri okumak ve yazmak ugrastirici olablmektedir ama Ado.Net’e hakimseniz bir iki ufak noktaya dikkat ederek, Ado.Net ile Excel’de veri okuma, veri ekleme ve güncelleme çok kolay hale gelmektedir.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com