Yazar Bilgileri

Volkan UÇARKAYA

Volkan UÇARKAYA 13.10.1981 yılında Kırklareli de doğdu.2004 yılında, Doğuş Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra Kronos Yazılım'da önce Yazılım Geliştirici, daha sonra da .NET destekli proje öneticiliği görevlerini üstlendi. www.netfirsat.com gibi daha birçok projede görev aldı. Özel bir şirkete marka takip programı geliştirdi. 2005 yılında MCP, MCAD, MCSD ve MCT sertifikalarını kazanıp Bilgeadam Bilgi Teknolojileri Akademisi'nde Yazılım Eğitmeni olarak eğitimler vermiştir. Halen Turcom Teknoloji'de Yazılım Grup Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

   
   
Puan: 3 / 5

Bu makalede, konuyla ilgili ilk makalemde tablomuzda oluşturduğumuz image veri türünden resimlerimizi sorgulamayı ve onları verdiğimiz genişlik ve yükseklikle tekrar boyutlandırma işlemini gerçekleştireceğiz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Uygulamalarımızda kullanmak üzere sakladığımız verilerimizi veritabanına kaydederiz. Kaydedilen bilgiler alfanumerik bir bilgi olabileceği gibi, binary dönüşüm uygulanmış bir resim dosyası zip arşivi ya da ofis dökümanı da olabilir. Bu makale içerisinde, SQL Server veritabanı içerisinde bu binary dönüşüm ile resim dosyalarımızı veritabanı içerisinde nasıl depolayacağımızı ve bunları nasıl sorgulayacağımızı inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Daha önceden DML(INSERT, UPDATE, DELETE) komutlarına yönelik kullandığımız trigger'lar artık DDL(CREATE, ALTER, DROP) deyimlerine yönelik te kullanılabilecektir.

Devamı
Puan: 4 / 5

SQL Server 2005 ile gelen T-SQL yeniliklerinden bahsedilmektedir. Artık daha az kod yazarak daha hızlı sorgular oluşturabileceğiz.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com