Yazar Bilgileri

Gökhan ÇETİN

Lisedeki bölümüm gereği 1998 yılından beri DbaseIV ile başlayan programcılık hayatıma devam ediyorum. 2004 yılında Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Tek. ve Prog. bölümünden mezun oldum. Delphi olarak aldığım programcılık eğitimim üzerine C#.NET i de ekleyerek çalışamalarıma devam etmekteyim. Şu anda İzmir CMFNET 'te Yazılım Uzmanı Olarak Çalışmaktayım. Genel Boş Zamanlarımıda .NET in yeni teknolojileri üzerine ve ASP.NET ile harcıyorum. http://www.gcetin.com .

   
   
Puan: 3 / 5

Bazen uygulamarımızda bol işlemli ve diğer fonksiyonlar ile bağlantılı fonksiyonlar kullanırız. Örnek verecek olursak diyelimki kayıt sayısı 100000 lara ulaşan bir db ye kayıt ekleme işlemimiz var. ve bunları aynı anda fonksiyon içinde basıyoruz. tabi bu uzun sürebilecek işlemi genellikle Thread methoduna bağlarız. Thread altta verdiğimiz verileri db ye eklemekle meşgulken mâlüm uygulama kullanıcısı beklemek zorunda kalır. Ama biz programcılar kullanıcıların bu bekleme olaylarından hoşlanmadığını ve yapmak istedikleri işlemleri hiç beklemeden devam ettirmekten hoşlandığını biliriz ve buna uygun uygulamalar yapmaya çalışırız. LOCK yöntemi aslında bu bekletme olayı ile ilgili değil. Yani uygulamamıza herhangi bir hız katkısı sağlamamaktadır. kısaca LOCK 'u anlatmak istersek belli bir işlemin yapılması aşamasında diğer işlemlerin o an diğer fonksiyonlarda yapılan işlemler ile çakışmaması için bir sıraya sokturma yönetemi gibi tanımlanabilir.

Devamı
Puan: 3 / 5

Uygulamalarımız arka planda çalışırken bile klavye ve mouse ların eventlarını yakalamak isteyebiliriz. Bunun için windows un kendi çözümlerini kullanarak bu event yakalama olayını inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: 3 / 5

Makalenin Smart Client'ı Daha İyi ve Detaylı Olarak Anlamaya Yardımcı Olacağını Umuyorum. Smart Client İçin Performans Arttırmaktanda Bahsettiğim Makalemde Örnek Bir Proje ve Algoritma Yapısıyla Projenin Yapım Aşamalarını Maddelendirerek Anlattım.

Devamı
Puan: 3 / 5

Eskiden Kullanılan Shared Add-In ile yapılan Outlook Add-in'i VS Office Tools ile gelen hazır proje şablonu ile oluşturulan Outlook Add-In Uygulamasına Bir Örnek ile açıklamada bulundum. Makelemde Outlook Bar'ına Bir buton ve butona tıklayınca açılan basit bir form yarattım.

Devamı
Puan: 3 / 5

Bir önceki makalede FotoVision uygulama örneği hakkında verdiğim bilgilere ilave olarak FotoVision ve bu uygulamanın kullandığı XML WebServisi'nin smartclient ile kullanımı hakkında bilgiler sunmaktayım.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu Makalede Sizlerle MSDN in bize sunmuş olduğu FotoVision Smart Client uygulama örneği’nin web ve masaüstü modüllerini göz atacağız.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com