Yazar Bilgileri

Cemil ABİŞ

2007 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Cemil Abiş, halen aynı bölümde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Özellikle Ontolojiler, Anlamsal Web,OWL, RDF, Anlamsal Patika Bulma, Ontoloji Filtreleme konuları üzerine çalışmalar yapmaktadır. 2007 yılından bu yana, İzmir’de özel bir şirkette C# ile geliştirilen projelerde görev almaktadır. Aktif olarak .NET, Oracle, SQL Server, Java, ASP.NET teknolojileriyle web ve windows tabanlı uygulamalar geliştirmektedir.

   
   
Puan: 4 / 5

Bu makalemizde Quartz.NET içerisindeki görevleri daha detaylı olarak inceleyeceğiz.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalemizde zamanlanmış görevler oluşturabilmek için kullanabileceğimiz Quartz.NET kütüphanesini incelemeye çalışacağız.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemizde, Dynamic Language Runtime ile sağlanan birlikte çalışabilirliği(statik ve dinamik diller arasında) inceleyeceğiz. C# kodu içerisinden IronPython kodlarını nasıl çalıştırabileceğimizi göreceğiz.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemizde, TypeDescriptor sınıfı ile çalışma zamanında gerçekleştirdiğimiz üst veri(metadata) değişiklikleri sayesinde PropertyGrid üzerinde yapabileceğimiz özelleştirmeleri incelemeye çalışacağız.

Devamı
Puan: 5 / 5

Bu makalemizde, .NET Framework'ün üst veri(metadata) bilgilerine erişebilmek için kullandığı bir diğer yöntem olan System.ComponentModel.TypeDescriptor sınıfını inceleyeceğiz. Ardından çalışma zamanında bir sınıfın üst veri bilgilerini nasıl değiştirebileceğimizi göreceğiz.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com