Yazar Bilgileri

Bülent SÖZGE

Sözge, 15 seneden beri yazılım sektöründe yazılımcılıktan yöneticiliğe kadar birçok farklı pozisyonda çalıştıktan sonra, son 2 senedir Netron Yazılım Eğitimleri Ürün Müdürülüğü görevini yürütmektedir. Beta1 seviyesinden itibaren Visual Studio.net ile birçok kurumsal ve bireysel eğitim vermiştir. C# yada Vb.Net ile tüm .NET yazılım Teknolojileri ve MS SQL ile ilgili tüm veritabanı programcılığı eğitimlerini vermektedir.

   
   
Puan: 4 / 5

Günümüzün iş dünyasında XML'in veri alışverişindeki gün geçtikçe artan önemi ortadır. Firmalar birbirlerine, beraber çalışabilmeleri için gerekli olan bilgileri, hızla artan bir şekilde XML olarak vermektedirler. SQL Server, daha önceki versiyonlarından bu yana XML desteğini çeşitli şekillerde sağlamaktadır. SQL Server 2005 de XML’in, bir veritipi olarak SQL Server engine'ine eklenmesi sonucu 'XML' e verilen destek oldukça artmıştır.Bu desteğin örneklerinden biri de FOR XML anahtar sözcüğüne yapılan ilavelerdir. FOR XML anahtar kelimesi sayesinde SQL Server 2005'de Sorgularımızın sonuç değerlerini XML formatında alabiliyoruz.

Devamı
Puan: 2 / 5

SQL Server 2005 ile Gelen Gelişmiş Veri Tipleri SQL Server 2005 ile birlikte DDL (Data Definition Language) Yenilikler

Devamı
Puan: 3 / 5

SQL Server 2005’de İndekslerin Planlanması ve Oluşturulması Veri miktarı arttıkça, veriye ulaşmak için indeks oluşturmak performans açısından çok faydalıdır. Ancak zaman içerisinde verilerin dağılımı değiştikçe tanımlanan indekslerin de bakımının yapılması veya indekslerin yeniden oluşturulması gerekmektedir.

Devamı
Puan: 4 / 5

SQL Server 2005'de Yapısal Hata Yakalama Mekanizması

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com