Yazar Bilgileri

Yildirim Kocdag

2003 yılı Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu. 2006 yılında yüksek lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde (Burslu) tamamlamıştır. Ayrıca Sydney College'da 1 senelik akademik ve iş ingilizcesi eğitimleri almıştır. Pepsi, Philip Morris Sabancı ve Koç gibi şirketlerde .NET üzerine danışmanlık/yazılım uzmanlığı yapmıştır. Istanbulda özel bir şirketde yazılım uzmanı olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

   
   
Puan: 4 / 5

Datagrid e combo box eklemek, datagrid e takvim eklemek, Cell'leri mask'lamak, Validation koymak, değişen satırları ve yeni kayıtları kod yazmadan generic olarak query oluşturup kaydetmek hep sorun olmuştur. Bu problemden yola çıkarak, generik bir DataGrid yazmayı düşündüm. DataGridView controlunu base alarak. Yeni bir user control oluşturdum.

Devamı
Puan: 3 / 5

Bulunduğu ortama uyum sağlayabilen otonom makinalar, daha önceden bilmediği bir ortamda hareket edebilme yeteneği olan ve ayrıca bu yeni ortamda yapması gereken görevler tanımlanmış sistemlerdir. Bu sistemler, bir insan gibi hareket ederek güncel hayatta bize zor gelen işleri kolaylıkla yapabilmek üzere programlanmışlardır. Bu zor, sıkıcı ve tekrarlayan işlerden en kolay akılmıza geleni ev işleridir. Bize ev işlerinde yardımcı olan, evin temizliğinin yapılmasını sağlayan ortama uyum sağlayan otonom cihazlardan biri de akıllı süpürgelerdir. Akıllı süpürgeler ev icinde sensörleri yardımıyla temizlik güzargahını belirler, temizlenmemiş alanın kalıp kalmadığını kontrol eder ve daha onceden temizlemis olduğu alanları tekrar tekrar ziyaret etmemeye çalışır. Bu makalede anlatılan konu, akıllı süpürgelerin temizlik yapacağı ortamda izlediği yolun bulunması sırasında karşılaşılan problemler, çozümleri ve kullandığı iki farklı algoritmanın performans açısından karşılaştırması

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com