Yazar Bilgileri

gökay burak akkuş

   
   
Puan: 4 / 5

Web Servisleri ve bu yolda ortaya konan mimariler anlatılırken genellikle “entegrasyon” , “kara kutu” veya “yapı taşı” sözcükleriyle dolu ifadelerle karşılaşılır. Bu yazıda web servislerinin iş süreçleri açısından değerlendirilmesi ve bu yolda getirdiği yenilikler üzerinde durulacaktır.

Devamı
Puan: 2 / 5

RDA ve Merge Replication için bağlanırlık seçenekleri

Devamı
Puan: 3 / 5

Mobil uygulamalarımız her zaman anlık olarak sunucuya bağlanmak için uygun kaynaklara sahip olamayabilmektedir. İşte bu gibi durumlarda veri mobil cihazda tutulmalı ve uygun an yakalandığında mobil cihazda depolanan veri sunucuya yollanarak anuyumluluk (synchronization).

Devamı
Puan: 2 / 5

Microsoft® .NET Passport 2.1 sağladığı Single Sign-In işleviyle bu süreci basitleştirebilir. .NET platformunun ortaya çıkışıyla birlikte "Passport" da .NET güvenlik modelinin bir parçası haline geldi. Bu yazıda mobil sitede yapılacak basit değişikliklerle Passport Single Sign-In metodu kullanılır hale gelecektir.

Devamı
Puan: 1 / 5

Pocket PC uygulamamızı Microsoft Visual C++ veya Visual Basic ile geliştirebilmekteyiz. Aşağıda Visual Basic için geliştirim adımları yer almaktadır.

Devamı
Puan: 2 / 5

Pocket PC Microsoft® Windows® CE işletim sistemi üzerinde çalışmaktadır. Genel anlamda Windows CE Microsoft Windows NT® ‘ye oldukça benzer, ancak fonksiyonların sadece belli bir alt kümesini kullanır. Her iki işletim sisteminin de 32-bit işlemci kullanmasına karşın, Windows NT sadece x86 işlemci ailesi için (Intel, AMD, veya Cyrix) kullanılabilir. Windows CE ise, MIPS, ARM, SH3/4 ve PowerPC gibi çok çeşitli 32-bit işlemcilerle çalışabilir.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com