Yazar Bilgileri

Ahmet HOSO

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisligi bölümünden 2003 yilinda mezun olan Ahmet HOSO, 2007 yılında Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisligi bölümünde master eğitimini tamamlamıştır. Bir süre sektörde OCR Enginee leri üzerine uygulama gelistirme konusunda uzmanlaşan Ahmet HOSO, ayni zamanda çalistigi sirket için birde CRM uygulamasi gelistirmistir. Bunun disinda degisik ölçeklerde birçok projede görev almistir. MCP, MCAD.NET , MCSD.NET ve MCT ünvanlarina sahip ve 2005 Subat ayindan bu yana Bilgeadam BTA 'da yazilim egitimleri vermektedir.

   
   
Puan: 4 / 5

Makale dizimizin son bölümünde Formatterlar, Nesne gönderilmesi,Konfigürasyon dosyaları ve yayınlama konularından bahsedilecektir.

Devamı
Puan: 3 / 5

Makale dizimizin ikinci bölümde Aktivasyon, (SingleCall ve Singleton nesneler), Proxy ve Kanallardan bahsedilecektir.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu makalede dizisi toplam 3 parçadan oluşacak olup, ilk bölümde küçük bir giriş yapıldıktan sonra dağıtık uygulama mimarisinin ne olduğundan ve remoting ile ilgili giriş yapılacak ve Remotable Nesne kavramından bahsedilecektir.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu örnek sorgu temel olarak üzerinde çalıştırıldığı veritabanının tüm tabloları için insert,update ve delete stored procedure'lerini oluşturup, tablo içersindeki her kolona karşılık birer Private değişken ve birer Public Property oluşturup veri tabanında hazırladığı stored procedure'leri kullanacak Insert,Update ve Delete metodlarını hazırlıyor. Yani uzun sözün kısası projenizin DAL (Database Access Layer) katmanını yazıyor ...

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu yazıda Windows 2003 POP3 servisi üzerinden, Sql server üzerinde oluşturduğumuz bir DTS package'ı sayesinde belli bir sorgu sonucunda oluşacak veriyi Job kullanarak istediğimiz bir zamanda excel’e aktarıp, sonuç olarak oluşan excel dökümanını mail olarak bir başkasına gönderme üzerine bir uygulama yapılacaktır.

Devamı
Puan: 4 / 5

Bu yazıda Notepad’i kendi içersinde çagırıp çalıstırabilen, ölçü bilgilerini (genislik ve yükseklik) registery’den okuyabilen ve kapatılırken de registery’e yazabilen küçük bir windows uygulaması için bir kurulum dosyası hazırlama demosu yapılacak. Bu yazı boyunca, bir windows uygulaması olusturulacak, sonra dosya uzantısı ve kısa yolları olusturacak, registery’e iki kayıt ekleyecek, kurulum esnasında kisisel pencerelerinizi gösterecek, kisisel pencerelerinizden dönen cevaba göre uygulamanın kuruldugu yere örnek uygulamaları atabilecek ve kurulum esnasında internet explorer’in versiyon kontrolünü yapabilecek bir kurulum dosyası hazırlanacak.

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com