Yazar Bilgileri

Ali Rıza Babaoğlan

PC Magazine dergisi bünyesinde İnternet Editörlüğü görevine devam etmekte olan Ali Rıza Babaoğlan, üç yılı aşkın süredir Türkiye'nin tanınmış bilgisayar dergilerinde (PcNET, Byte, PC Magazine) editörlük ve yazarlık görevleri üstlendi. MOSS Enterprise ve Silverlight Developer sertifikaları ile MSP ünvanına sahip olan Ali Rıza Babaoğlan çok sayıda kişisel ve kurumsal proje de geliştirici ve yönetici olarak farklı görevleri üstlendi. Microsoft Yaz Okulu 2007'ye katılan ve başarıyla tamamlayan Ali Rıza Babaoğlan, halen Türkiye'nin birçok noktasında Microsoft tabanlı programlama teknolojileri ve geleceğin internet teknolojileri hakkında birçok seminer vermeye devam etmektedir. Ocak 2008 itibariyle Microsoft Türkiye bünyesinde Best MSP ödülüne layık görülen Babaoğlan, 2008 Mart ayı itibariyle Microsoft Redmond Kampüsü bazlı projelerde Remote .NET Developer olarak görevler almaya ve farklı alanlarda çalışmalar yapmaya başladı. Ali Rıza Babaoğlan hakkında detaylı bilgi alabilmek için kişisel sitesi http://alibabaoglan.com'u ziyaret edebilirsiniz.

   
   
Puan: 3 / 5

Silverlight, Microsoft’un 2007 başlarında tanıtımını yaptığı ve .NET 3.0 içerisinde entegre olarak gelen vektörel arayüzler ile yazılım geliştirilmesine olanak sağlayan Windows Presentation Foundation (WPF)’in internete yansımasıdır.

Devamı
Puan: 4 / 5

IPv6 (IP versiyon 6), henüz geliştirilme ve deneme aşamasında olan bir ağ protokolü olmasının yanında vaat ettiği yenilikler ile de önümüzdeki uzun yıllar ağ protokolleri sorunlarını çözecek gibi görünüyor.

Devamı
Puan: 3 / 5

En özet haliyle, Web 3.0; internet kontrolünün insanın elinden çıktığı web dünyasıdır. Web 1.0 insanlar tarafından yaratılan internet uygulamalarının kullanıldığı bir dünya iken Web 2.0 insanlar tarafından Web 1.0 mantığıyla yaratılan internet uygulamalarının değiştirilebildiği, kontrolün insan eline geçtiği bir dünya olmuştur ve halen bu şekilde devam etmektedir. Web 3.0 kontrol cihazlar arası etkileşimle internetin kendi kendini yaratacağı bir web dünyasıdır. Semantik web dünyası da Web 3.0 dünyasının başrol oyuncusu olacaktır. Peki bu dünya’nın oluşumunun temelleri nasıl atıldı?

Devamı
   
   
İpucu bulunamadı.

Site içerisinde yazılan tüm makalelerin yazım ve yayınlama hakkı aksi belirtilmediği sürece sadece yazarlara aittir.

v3.0 Geri Bildirim (Feedback) Yazgelistir.Com Ekibi - 2012 - Yazgelistir.com