Makale Özeti

İnternet semineri ile geliştirilen uygulamaların, Windows Azure Platform ‘ na konumlandırılması hakkında bilgiler verilmiştir.

Makale

Kurumsal ihtiyaç ya da düşünülen fikirlere bağlı olarak, birçok uygulama geliştirilmektedir. Geliştirilen uygulamalar, başarılı ve performans işlem yapabilmesi amaçlanmaktadır.  Uygulamaların, istenilen başarılı ve performans gibi çalışabilmesi için, esnek çalışma ortamlarına ihtiyaçları duyulmaktadır. Söz konusu gereksinim, Cloud Computing mimarisinin oluşturma sebeplerinden biri karşımıza çıkmaktadır.

Değişim süreçleri, değişime karşı dirençleri oluşturur. Meydana gelen direnç ise, adaptasyon sürecinde yeni adımların atılmasına neden olmaktadır.

Windows Azure Platform ile uygulamalar, esnek çalışma ortamına sahip olabilmektedir. Sağlanan esnek çalışma ortamı ile uygulamalar, kullanıcı yoğunluklarının değişiklik gösterdiği durumlarda hızlı ve ekonomik olarak, alt yapı gereksinimleri şekillenmektedir. Bu sayede iş uygulamaları, sürekli, başarılı ve istenilen performans ile çalışmaya devam edebilmektedir.

Geçtiğimiz tarihlerde “Windows Azure Platform Veri Çözümleri Internet Semineri Notları” isimli yazı ile “A'dan Z'ye Windows Azure ile Uygulama Süreçleri” internet seminerleri hakkında bilgiler vermeye çalışmıştır. Geçtiğimiz hafta ise, “Windows Azure Platform ile Uygulama Yayınlama Süreçleri” internet semineri gerçekleştirilmiştir.

İnternet semineri ile geliştirilen uygulamaların, Windows Azure Platform ‘ na konumlandırılması hakkında bilgiler verilmiştir. Windows Azure Platform ile ilgili gerçekleştirilen, internet seminerlerine katılmak için “A'dan Z'ye Windows Azure ile Uygulama Süreçleri” yazısında bulunan katılım bağlantılarını kullanmanızı gerekmektedir. Konu ile ilgili olarak info@ibrahimatay.org eposta adresine yöneltebilirsiniz.

İbrahim ATAY