Makale Özeti

Uygulama yaşam süreci boyunca çeşitli girdi / çıktılar ile çalışmaktadır. Üretilen iş verileri, gereksinimlerine bağlı olarak, yapısal bozulmalara ve normalizasyon problemlerine neden olmaktadır. Yaşanan problemin modern iş çözümleri olan, NoSQL ve Windows Azure Storage kullanımları incelenmektedir.

Makale

Zaman sürekli değişmektedir. Değişen zaman içerisinde birçok iş çözümü geliştirilmiştir.  Geliştirilen çözümler, iş gereksinimlerine uygun depolama çözümleri ile desteklenmektedir.

Uygulama yaşam süreci boyunca çeşitli girdi / çıktılar ile çalışmaktadır. Üretilen iş verileri, gereksinimlerine bağlı olarak, yapısal bozulmalara ve normalizasyon problemlerine neden olmaktadır. Uygulama veri kaynaklarında yaşanan problemler, ilgili uygulamalarda performans problemlerine neden olmaktadır.

Windows Azure ile Cloud Computing uygulamaları yayın serisinin “Windows Azure ile Cloud Computing uygulamaları - 7” bölümü ile Windows Azure Platform ’un desteklemiş olduğu NoSQL çözümleri incelenmeye çalışılmıştır.

Gerçekleştirilen anlatımda kullanılan uygulama örneği ve ilgili gelişmeleri takip etmek için aşağıdaki bağlantıyı incelemenizi tavsiye ederim.

Github / https://github.com/ibrahimatay/WindowsAzure.FunnyApp

Windows Azure ile Cloud Computing uygulamaları yayın serisinin yedinci bölümü yayınlamış bulunmaktadır. Konu ile ilgili sorularınızı info@ibrahimatay.org eposta adresine yöneltebilirsiniz.

 

İbrahim ATAY