Makale Özeti

Günümüzde enerji, maliyet ve zaman problemleri nedeni ile uygulamalar Cloud Computing mimarilerine taşınmaktadır. Söz konusu süreç incelenmesi, öğrenilmesi gerektiren bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Windows Azure ile Cloud Computing uygulamaları serisi ile süreci kolaylaştırarak, öğrenilmesi amaçlanmıştır. Bu bölümün de sürecin daha iyi anlaşılabilmesi amacı ile geliştirilmesi planlanan uygulama çalışması hakkından bilgiler verilmiştir.

Makale

Gereksinimler sürekli değişiyor. Sürekli gelişmeli ve yeni süreçlere dahil olmamız gerekmektedir. Zaman, yol gösterici ya da tuzak olarak karşımıza çıkmaktadır. Çıktığımız yolda düşmeden yürüyebilmek için araştırmalı, yeni uygulama alanları oluşturulması gerekmektedir.

Günümüzde enerji, maliyet ve zaman problemleri nedeni ile uygulamalar Cloud Computing mimarilerine taşınmaktadır. Söz konusu süreç incelenmesi, öğrenilmesi gerektiren bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Windows Azure ile Cloud Computing uygulamaları serisi ile süreci kolaylaştırarak, öğrenilmesi amaçlanmıştır.

Makale, video ve sunumlar ile zengin şekilde devam etmekte olan yayın serisi, uygulama çalışması ile sürecin uygulama ortamını sunmaktadır.

Windows Azure ile Cloud Computing uygulamaları yayın serisinin “Windows Azure ile Cloud Computing uygulamaları - 5” bölümünde teknolojik gelişim süreçleri ve yayın sürecinde gerçekleştirilecek olan uygulama çalışması hakkından bilgiler verilmiştir.

Windows Azure ile Cloud Computing uygulamaları yayın serisinde gerçekleştirecek uygulama ile ilgili olarak, aşağıdaki bağlantıları takip etmenizi önermekteyim.

Nedir?tv.com /  http://nedirtv.com/etiket/windowsazure

Github / https://github.com/ibrahimatay/WindowsAzure.FunnyApp

Codeplex / http://windowsazurefunnyap.codeplex.com/

Windows Azure ile Cloud Computing uygulamaları yayın serisinin yeni bölümünü yayınlamış bulunmaktayım. Konu ile ilgili sorularınızı info@ibrahimatay.org eposta adresine yönelmeyebilirsiniz.

 

İbrahim ATAY