İpucu

 

Windows 8′de beni yavaşlattığını hissettiğim bir sorunum vardı ve bu sorunumu çözdüm, umarım sizin de işinize yarar. Ancak unutmayın ki, otomatik oturum açmak demek şifre sorulmaması demek. Yani, güvenlik unsurunu mutlaka göz önüne alın bu işlemi yapmadan önce.

Örneğin, Microsoft hesabınız ile Windows 8 kullanıcısı eklediniz ve sistem açılınca otomatik oturum açsın, şifre sormasın istiyorsunuz.

Bunun için tek yapmanız gereken Windows Tuşu + R  ile çalıştır penceresini açmak ve netplwiz yazmak veya bu metni Başlangıç Ekranı Arama kısmına yazıp enter’a basmak. Daha sonra karşımıza şöyle bir ekran gelecek.

Bu ekranda gördüğünüz üzere “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” şeklinde bir seçenek var. Yapmamız gereken bu seçeneği kaldırmak ve “Tamam” demek. Ardından o hesaba ait parolamızı bizden 2 kez girmemizi isteyecek ve işlemimizi tamamlayacaktır.

Şifre sormayı tekrar aktif etmek için, aynı ekranı tekrar açıp işaretini kaldırdığımız şıkkı tekrar işaretlemeniz ve tamam demeniz yeterli olacaktır.

Hepinize 20 saniyede açılan bir Windows 8 diliyorum :)